menu

Skiareál Tanvaldský Špičák
www.skijizerky.cz

Tanvaldský Špičák je nejbližší středisko od penzionu Medvídek. Autem cesta trvá 5 minut. Pěšky se dá jít téměř po vrstevnici. Za 40-50 minut se pohodlně dostanete k pokladnám v dolní stanici lanovky. Pro otrlejší sportovce doporučujeme cestu pěšky po modré turistické trase od Medvídka nahoru k rozhledně. Překonáte převýšení téměř 300m a za 20-30 minut jste nahoře. Počítejte s tím, že se trochu zapotíte.

Sjezdovky jsou vždy pěkně upravené.

Modrá

Je ideální pro rozježdění. Je příjemná a dlouhá o stálém, mírném sklonu. Končí mimo areál, do kterého se zdarma dostanete krátkým „talířovým“ vlekem.

Červená

Je krásná dlouhé oblouky ve větší rychlosti. Zpočátku padá v prudším sklonu dvěmi zatáčkami a poté následuje delší rovinka, kterou překonáváme díky rychlosti     z předešlé části. Závěr sjezdovky je široký, upravený, ve sklonu akorát pro zkoušení dlouhých i krátkých oblouků. Na této části trati je králem každý.

Černá

Je nejprudší sjezdovka se sklonem pro pořádání závodů splňující parametry FIS. Její horní část je určená všem zdatnějším lyžařům. Ve spodní části je trochu mírnější sklon tratě ideální pro dlouhé oblouky. Sjezdovka končí opravdu mírným svahem na kterém se nachází krátký vlek. Tato část je přímo ideální pro učení a první krůčky na lyžích.
Z černé sjezdovky se na lanovku dostanete tzv. rukávem, což je pěkná, členitá cesta. Pokud se nechcete vracet na lanovku, nahoru se dostanete také dlouhým vlekem.

Na jídlo doporučujeme zajít na rozhlednu u horní stanice lanovky, kde je krásná stylová hospoda. Nejlepší z její nabídky je Svíčková, nebo Borůvkové knedlíky. Pro zahřátí je vynikající Česnečka. U dolní stanice lanovky se nachází „Krmelec“, kde také naleznete širokou nabídku jídel a pití. Ve spodní části červené sjezdovky se nacházejí dva stánky, kde prodávají teplé i studené nápoje a rychlé občerstvení.

Zpět do penzionu Medvídek se dostanete buď autem, nebo od rozhledny sjedete na lyžích až k penzionu.

Více podrobností na adrese:   www.skijizerky.cz

Časté dotazy

Můžeme přijet s domácím mazlíčkem?

Ano, u nás ubytujeme jakéhokoliv člena vaší domácnosti. Prosím předem o domluvu, abychom vám byli schopni zajistit co nejlepší podmínky. Domácí mazlíčky ubytováváme za poplatek 100,- na noc.

Jak je to s platbou za ubytování?

Zálohu 5.000,- vybíráme při rezervaci. Doplatek je možný zaslat před příjezdem na účet, nebo zaplatit hotově při příjezdu.

Jak probíhá úklid?

Při příjezdu je v chalupě připraven „startovací balíček“ úklidových prostředků – toaletní papíry, tablety do myčky, mycí prostředek na nádobí. Další doplnění si hosté zařizují sami. Vysavač je k dispozici během celého pobytu. Závěrečný úklid je v ceně ubytování

V jaké vzdálenosti jsou obchody?

V centru města Tanvald naleznete tři obchodní řetězce – Billa, Lidl a Penny, lékárnu, drogerii a množství menších obchůdků. Centrum města je vzdáleno necelé 3 km (5 min autem) od chalupy

Jak je specifikován čas příjezdu a odjezdu?

Od 16:00 – příjezd hostů
Do 10:00 – odjezd hostů
Výjimečně lze časy upravit, prosím ozvěte se nám

Máte k dispozici dětskou postýlku?

Ano, máme k dispozici

Nezávazná rezervace:

    Po odeslání formuláře vás co nejdříve kontaktujeme

    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.